דק פרגולה - השוואת מחירים, פרגולות עץ, דקים, גדרות ועבודות עץ

האתר הגדול בישראל לבנייה בעץ: פרגולות, דקים ועץ
תמונות: סוגי פרגולות: מחירים: בנייה: חוקים:

פרגולה מעץ רב-שכבתי
פרגולה מעץ רב-שכבתי
פרגולה גושנית
פרגולה גושנית
עמודי עץ לפרגולה גושנית
עמודי עץ לפרגולה גושנית
פרגולה לבנה בארסוף
פרגולה לבנה בארסוף
קורה מוברשת של פרגולה
קורה מוברשת של פרגולה
קירוי במבוק לפרגולה גושנית
קירוי במבוק לפרגולה גושנית
בנייה קלה בעץ
בנייה קלה בעץ
קורות לפרגולות עץ במחסן
קורות לפרגולות עץ במחסן
בנייה קלה בעץ
בנייה קלה בעץ
פרגולה גושנית עם רגלי מתכת
פרגולה גושנית עם רגלי מתכת
חיתוך קורה של פרגולה גושנית
חיתוך קורה של פרגולה גושנית
פרגולה בשילוב רגלי אבן
פרגולה בשילוב רגלי אבן
פרגולות מעץ לבן גושני
פרגולות מעץ לבן גושני
קירוי פרגולות עם במבוק
קירוי פרגולות עם במבוק
פרגולה בגינה בהוד השרון
פרגולה בגינה בהוד השרון

פרגולות למרפסת

גם אם אתם גרים בדירה ולא בבית פרטי עם חצר או גינה, אתם עדיין יכולים לחלום ואף לממש את חלומכם לבנות פרגולה במרפסת הבית. כך תוכלו לנצל את שטח המרפסת בכל ימות השנה וליצור לעצמכם מתחם סגור ומוגן, מוצל, יבש ונוח, ובנוסף גם אסתטי ויפה לעין. בניית פרגולה במרפסת תשביח לא רק את הנכס שלכם, היא גם תשדרג את עיצוב הבית ותשפר לחלוטין את איכות חייכם.

המטרה הראשונית של בניית פרגולה היא אמנם לספק הגנה וצל מפני השמש והגשם. אולם זו כבר מזמן לא המטרה העיקרית, קל וחומר אם הכוונה היא לבנות פרגולה במרפסת. במקרה כזה הפרגולה משרתת מטרות נוספות – היא מרחיבה את הדירה ויוצרת חלל המשך נעים לשהייה, וכן מהווה פתרון הצללה איכותי שגם שומר על ריהוט וציוד המאוחסנים במרפסת.

שיטות הבנייה המתקדמות והחומרים המגוונים המוצעים כיום, הופכים את תהליך התאמת הפרגולה למרפסת הפרטית שלכם ואת בנייתה לפשוטים, קלים ומהירים. יחד עם זאת, בניית פרגולה במרפסת נחשבת עדיין מורכבת, בשל אלמנט העבודה בגובה שנכנס לתמונה.

עבודה בגובה דורשת באופן כללי מומחיות וידע, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעבודה בשטח מוגבל. בנייה שכזו דורשת גם התייחסות ושמירה על כללי בטיחות נוקשים.

היבט אחר שבו לכללי הבטיחות יש משמעות הוא העובדה שבניית פרגולה במרפסת נסמכת, ולרוב גם נתמכת, על ידי קירות הבית ולכן יש לוודא שהעבודה נעשית בצורה תקינה ובטיחותית.

כמו כן, בבואכם לבנות פרגולה במרפסת, יש להתייחס לפרמטרים נוספים:

מיקום וגודל – סביר להניח שפרגולה במרפסת תהיה קטנה יותר, כיוון שמרפסות מטבען קטנות יותר מגינות או מחצרות. תכננו נכון את גודלה של הפרגולה שלכם והתאימו אותה לשימושים העיקריים שלכם במרפסת. התייחסו למיקום הדירה שלכם, לכיוון אליו פונה המרפסת, שאלו את עצמכם למשל האם אתם מחפשים צל מלא או חלקי, האם ברצונכם שהפרגולה תיבנה על כל שטח המרפסת, האם תרצו לסגור אותה (ואם כן, האם סגירת חורף בלבד או סגירה קבועה), איזה סוג פרגולה מעניין אתכם ועוד.

חומר הגלם – לבחירת חומר הגלם השלכות עצומות על מחיר הפרגולה ועל תחזוקתה. כיום יש מגוון חומרים שניתן לבחור מהם, אך גם כאן בדקו עם עצמכם, עד כמה אתם יכולים או מעוניינים להשקיע, כספית ופיזית. קחו בחשבון שפרגולה מעץ מצריכה לא מעט תחזוקה לעומת פרגולות מאלומיניום או מברזל ולכן מחיר פרגולה מאלומיניום יהיה זול יותר ממחיר פרגולה מעץ. גם למקום מגוריכם השפעה על הבחירה בסוג החומר. אם אתם מתגוררים בירושלים או באילת, אתם חשופים יותר לפגעי מזג האוויר ממגורים בגדרה לדוגמא, וזה יתבטא בבלאי הגבוה של הפרגולה.

בנוסף, על מנת שהפרגולה לא תהיה כבדה או מסובכת מדי לבנייה, יש להתחשב גם במשקל החומר. אם בוחרים בפרגולת עץ, מומלץ שסוג העץ יהיה בעל משקל נמוך ושיהיה וקל לעבודה (אורן או אשוח יתאימו במקרה זה). אם בוחרים בחומרים אחרים מומלץ לבחור באלומיניום. מדובר בחומר קל מאוד, נוח לעבודה, עמיד בפגעי מזג האוויר, אינו מחליד, דורש תחזוקה אפסית ויש לו אינספור אפשרויות עיצוב.

חומרים נפוצים נוספים, כמו פלדה, ברזל ובטון כבדים מאוד ומייקרים את הפרגולה גם בגלל מחירם הגבוה וגם מפני שהם מצריכים ליווי של אנשי מקצוע כגון מהנדס בניין.

אפשרויות הקירוי והכיסוי – פרגולה מטבעה נועדה לספק מענה לקרני השמש היוקדות ולטפטוף הגשם. לכן גם במקרה זה יש להקדיש מחשבה. האם אתם מעוניינים רק לקרות את הפרגולה או אולי תרצו לכסות אותה ולהפכה לאטומה.

בין אם מקרים את הפרגולה בלבד, או בין אם סוגרים אותה, יש להתחשב גם כאן במשקל החומר. מומלץ לקרות בלוחות עץ או בבמבוק ליצירת הצללה ואם רוצים לשלב בפרגולה גם סגירת חורף, אפשר להשתמש בכיסוי של סנטף או פלרוף להגנה מהגשם. הן הסנטף והן הפלרוף עשויים פלסטיק (הסנטף פוליקרבונט והפלרוף PVC) ומשלבים תכונות ויתרונות המאפשרים להם להיות חזקים וקלים מאוד, נוחים להתקנה, עמידים בכל תנאי מזג אוויר ומגנים באופן מושלם מגשם. הסנטף, בנוסף לכל התכונות שהוזכרו, הוא חומר חצי שקוף, שמעביר אור תוך סינון מלא של קרינת UV.

תקציב – ראשית, יש להקצות כמובן, תקציב לחומר הגלם. עלות חומר הגלם משתנה מחומר אחד לשני, לדוגמא, אלומיניום יקר יותר מעץ בשל תכונותיו ועמידותו, אך העץ דורש תחזוקה שוטפת שמתבטאת במחיר העתידי ולכן אולי לטווח הארוך משתלם יותר להשקיע באלומיניום.

אך מעבר לכך, יש להבין, שכאשר בונים פרגולה למרפסת, המחיר למ"ר יהיה תמיד גבוה יחסית. כפי שציינו, בנייה במרפסת, בשטח קטן ומוגבל, מורכבת יותר ולעיתים גם מצריכה עבודה בגובה ומציאת פתרונות טכניים.

מבחינת החוק, עם היכנסו של התיקון לחוק התכנון והבנייה, הידוע בכינויו "חוק הפרגולות", כבר אין צורך בהיתרי בנייה להוספת פרגולה במרפסת, אלא אם כן שטחה של הפרגולה עולה על 50 מ"ר (שימו לב שבמידה והפרגולה גדולה מ-20 מ"ר, יש ליידע את הרשויות המקומיות באמצעות טופס מקוון).

על אף כל הכתוב, זה לא באמת משנה באיזה חומר גלם תבחרו לפרגולה או באיזה קירוי, שהרי מובטחות לכם שעות נעימות רבות. תהנו!

(באדיבות אתר טוב תודה)
בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגניםקבלת הצעת מחיר תוך שעה
השוואת מחירים לפרגולות
ללא עלות וללא התחייבות!צפון מרכז דרום
אנו מתחייבים לא לעשות שימוש בפרטים לשליחת תוכן פרסומי.

(באדיבות: כפרית חרשי עץ)

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגנים

תנאי שימוש | צור קשר | פרסם אצלנו | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2015-2008 | טיפים | פרקט עץ אמיתי | פרגולות אלומיניום | סגירת מרפסת