דק פרגולה - השוואת מחירים, פרגולות עץ, דקים, גדרות ועבודות עץ

האתר הגדול בישראל לבנייה בעץ: פרגולות, דקים ועץ
תמונות: סוגי פרגולות: מחירים: בנייה: חוקים:

פרגולה מעץ רב-שכבתי
פרגולה מעץ רב-שכבתי
פרגולה גושנית
פרגולה גושנית
עמודי עץ לפרגולה גושנית
עמודי עץ לפרגולה גושנית
פרגולה לבנה בארסוף
פרגולה לבנה בארסוף
קורה מוברשת של פרגולה
קורה מוברשת של פרגולה
קירוי במבוק לפרגולה גושנית
קירוי במבוק לפרגולה גושנית
בנייה קלה בעץ
בנייה קלה בעץ
קורות לפרגולות עץ במחסן
קורות לפרגולות עץ במחסן
בנייה קלה בעץ
בנייה קלה בעץ
פרגולה גושנית עם רגלי מתכת
פרגולה גושנית עם רגלי מתכת
חיתוך קורה של פרגולה גושנית
חיתוך קורה של פרגולה גושנית
פרגולה בשילוב רגלי אבן
פרגולה בשילוב רגלי אבן
פרגולות מעץ לבן גושני
פרגולות מעץ לבן גושני
קירוי פרגולות עם במבוק
קירוי פרגולות עם במבוק
פרגולה בגינה בהוד השרון
פרגולה בגינה בהוד השרון

פילוס פרגולות עץ

כאשר בונים פרגולות יש לוודא שהפרגולות תהיינה מפולסות. תהליך פילוס פרגולות הינו רלוונטי לרוב השלבים הכרוכים בבניית פרגולות, לרבות בניית עמודי הפרגולות, הצבת הקורה הראשית והצבת הקורות המשניות.

כאשר מפלסים עמודי פרגולות יש לוודא שהעמודים מאונכים בזוית של 90 מעלות ביחס לרצפה. לצורך כך, כאשר מקבעים את העמודים במקומם, רצוי להשתמש בשני פלסים סימולטנית. את הפלסים יש להניח על שתי פאות צמודות של עמודי הפרגולות ובאמצעותם לוודא שהעמודים מפולסים או למעשה מאונכים לאדמה בכל אחד מהכיוונים.

כאשר מפלסים קורות ראשיות של פרגולות יש לוודא שהן מקבילות לרצפה. פילוס קורות ראשיות של פרגולות חשוב הן בהיבט האסתטי והן בהיבט החוזק. על מנת לפלס קורה ראשית של פרגולה ניתן להשתמש בפלס רגיל, בשטיכמוס (פלס בנאים) וגם בפלס לייזר.
פילוס פרגולות הינו תהליך חשוב מאוד במהלך בניית פרגולות
פילוס פרגולות הינו תהליך חשוב מאוד במהלך בניית פרגולות
כאשר מפלסים קורות משניות של פרגולות יש לוודא שהן מחוברות לקיר בגובה אחיד ומפולס. לצורך פילוס קורות משניות של פרגולות ניתן להשתמש בפלס רגיל, בפלס בנאים (שטיכמוס) וגם בפלס לייזר.

קיימות מספר שיטות לצורך פילוס פרגולות, חלקן מבוססות על טכניקות בנייה ישנות כגון פלס בנאים (שטיכמוס) וחלקן מבוססות על אמצעי פילוס מתקדמים כגון פלס, ופלס לייזר.

פלס רגיל

פלס רגיל מבוסס על בועת מים שכלואה בתוך צינור קצר ומאפשר לפלס קורות שנמצאות במרחקים קצרים זו מזו. קיימים פלסים באורכים שונים הנעים בין 30 ס"מ לבין 120 ס"מ ואף יותר, כאשר ככל שהפלס ארוך יותר, כך הפילוס הינו מהימן יותר.

כאשר משתמשים בפלס רגיל לצורך פילוס פרגולות, יש לוודא שמצמידים את הפלס בצורה טובה לקורה שאותה מפלסים. כמו כן, יש לבחון את הקורה שאותה מפלסים ולוודא שהיא ישרה יחסית ושאין לה קשת אשר עלולה לפגוע באיכות הפילוס. במידה ולקורת הפרגולה יש "בטן" אנו עלולים לחשוב שהיא מפולסת בשעה שהיא תורכב בזוית.

ניתן להשתמש בפלס רגיל על מנת לפלס עמודים של פרגולות באמצעות שימוש בשני פלסים כפי שתואר מקודם. חשוב להקפיד על כך שהפלסים יוצמדו היטב אל העמוד בשעה שמפלסים אותו.

פלס רגיל יכול לשמש גם לצורך פילוס קורות ראשיות של פרגולות. אם זאת, במידה והקורה הראשית של הפרגולה הינה ארוכה מאוד או עקומה, יתכן שהפילוס לא יהיה מדויק מספיק. במצב כזה, עדיף להשתמש בטכניקות פילוס מדויקות יותר.

כאשר רוצים לפלס קורות משניות של פרגולות (למשל את גובה החיבורים שלהן לקיר) ניתן להשתמש בפלס רגיל רק במידה והוא ארוך מספיק. יש לקבוע את הגובה של אחת הקורות המשניות של הפרגולה ולחבר אותה. לאחר מכן יש לשים את הפלס בין הקורה שחיברנו לבין הקורה החדשה שאנו רוצים לחבר וכך ניתן לדעת באיזה גובה לחבר אותה.
פלס סטנדרטי באמצעות בועת מים
פלס סטנדרטי באמצעות בועת מים
פלס בנאים (שטיכמוס)

שטיכמוס הוא צינור שקוף מלא במים אשר משמש לצורך פילוסים בענף הבנייה כבר מאות שנים. השימוש בשטיכמוס מבוסס על עקרון "הכלים השלובים", על פיו כאשר נחזיק את הצינור, יגיע מפלס המים בשני קצותיו בדיוק לאותו הגובה.

מאחר והצינור הינו ארוך משמעותית ביחס לפלס רגיל, ניתן לפלס בצורה מאוד מדויקת 2 נקודות הנמצאות במרחק גדול זו מזו. מהסיבה הזו שטיכמוס מתאים מאוד לצורך פילוס פרגולות. ניתן להשתמש בשטיכמוס לצורך פילוס הקורה הראשית או לצורך פילוס הקורות המשניות של הפרגולות.
פילוס פרגולות: שטיכמוס
פילוס פרגולות: שטיכמוס
דגשים כלליים לשימוש נכון בשטיכמוס:
  • צינור שקוף – צינור שקוף ונקי יאפשר לראות את קו המים בקלות ויקל על הפילוס.
  • הוצאת בועות אויר – על מנת להשתמש בשטיכמוס לפילוס פרגולות יש להוציא ממנו בועות אויר שעלולות להיכלא בצינור. בועות מים עלולות לפגוע בפילוס.
  • צינור ארוך – לצורך פילוס פרגולות יש להשתמש בצינור ארוך מספיק, אשר יאפשר להחזיק את שתי קצותיו בצורה מאונכת לקרקע. רק החזקה אנכית של קצוות הצינור תאפשר פילוס איכותי. (צורה של סמיילי)

פילוס פרגולות באמצעות שטיכמוס:
  • שלב א – יש לסמן בעפרון את הגובה הרצוי של הקורות. אם מדובר בקורות משניות נסמן על הקיר קו דק בעפרון.
  • שלב ב – אדם אחד צריך להחזיק צד אחד של השטיכמוס כאשר מפלס במים נמצא בדיוק על הקו שסומן. במקביל האדם השני צריך להחזיק את הצד השני של השטיכמוס על הקיר, במקום שבו יש לחבר את הקורה הנוספת.
  • שלב ג – ברגע שקו המים שבשטיכמוס נמצא בדיוק על קו העיפרון ומפסיק לנוע למעלה ומטה (יציב), ניתן לסמן קו נוסף בדיוק בגובה של קו המים בצד השני של השטיכמוס.
  • שלב ד – כעת, שני הקווים שסומנו נמצאים באותו הגובה בדיוק. באופן דומה ניתן ליצור קווים נוספים בכל מקום שנדרש לצורך בניית הפרגולה.


פלס לייזר

פלס לייזר הינו אמצעי פילוס מתקדם אשר יוצר קו לייזר מפולס על פני שטח רחב (לעיתים על פני 360 מעלות). ניתן לפלס פרגולות בהסתמך על סימון הלייזר שנוצר באמצעות פלס לייזר.

על מנת להסתמך על פלס לייזר יש להקפיד על כך שהוא יהיה מפולס. ראשית יש להניח את פלס הלייזר בגובה שבו אנו מעוניינים. לאחר מכן, ניתן לפלס את פלס הלייזר על ידי שימוש באמצעי הפילוס המובנים בפלס הלייזר.

שימוש בפלס לייזר לצורך פילוס פרגולות הוא נוח מאוד מאחר והלייזר הוא חד ומדויק. החיסרון העיקרי בשימוש בפלס לייזר הוא המחיר הגבוה שלו. מהסיבה הזו בדרך כלל רק בעלי מקצוע או קבלנים משתמשים בפלס לייזר לפילוס פרגולות. אם זאת, במידה וניתן להשיג פלס לצורך בניית פרגולות זה מומלץ.
פלס לייזר מתקדם המשמש בין היתר לפילוס פרגולות עץ
פלס לייזר מתקדם המשמש בין היתר לפילוס פרגולות עץ
בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגניםקבלת הצעת מחיר תוך שעה
השוואת מחירים לפרגולות
ללא עלות וללא התחייבות!צפון מרכז דרום
אנו מתחייבים לא לעשות שימוש בפרטים לשליחת תוכן פרסומי.

(באדיבות: כפרית חרשי עץ)

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגנים

תנאי שימוש | צור קשר | פרסם אצלנו | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2015-2008 | טיפים | פרקט עץ אמיתי | פרגולות אלומיניום | סגירת מרפסת