דק פרגולה - השוואת מחירים, פרגולות עץ, דקים, גדרות ועבודות עץ

האתר הגדול בישראל לבנייה בעץ: פרגולות, דקים ועץ
תמונות: סוגי פרגולות: מחירים: בנייה: חוקים:

פרגולה מעץ רב-שכבתי
פרגולה מעץ רב-שכבתי
פרגולה גושנית
פרגולה גושנית
עמודי עץ לפרגולה גושנית
עמודי עץ לפרגולה גושנית
פרגולה לבנה בארסוף
פרגולה לבנה בארסוף
קורה מוברשת של פרגולה
קורה מוברשת של פרגולה
קירוי במבוק לפרגולה גושנית
קירוי במבוק לפרגולה גושנית
בנייה קלה בעץ
בנייה קלה בעץ
קורות לפרגולות עץ במחסן
קורות לפרגולות עץ במחסן
בנייה קלה בעץ
בנייה קלה בעץ
פרגולה גושנית עם רגלי מתכת
פרגולה גושנית עם רגלי מתכת
חיתוך קורה של פרגולה גושנית
חיתוך קורה של פרגולה גושנית
פרגולה בשילוב רגלי אבן
פרגולה בשילוב רגלי אבן
פרגולות מעץ לבן גושני
פרגולות מעץ לבן גושני
קירוי פרגולות עם במבוק
קירוי פרגולות עם במבוק
פרגולה בגינה בהוד השרון
פרגולה בגינה בהוד השרון

פרגולות אלומיניום

בקרב הציבור הרחב שורר בלבול מסוים בין המושג פרגולה לבין המושג סוכך, כאשר לא פעם שומעים התייחסות אל "פרגולה מתקפלת" שהיא למעשה סוכך מתקפל או שאומרים מרקיזה ומתכוונים בעצם אל כל הסוככים באשר הם (מרקיזה היא רק סוג אחד של סוכך).

ההבדל העקרוני בין פרגולה לסוכך הוא שבפרגולה הגג הוא בדרך כלל בעל מרווחים קבועים ולכן לא ניתן לפתוח או לסגור אותו. כמו כן, כאשר נחשוב על פרגולה, נחשוב לרוב על פרגולה מעץ, אך כפי שנראה מייד, קיימות גם פרגולות מחומרים אחרים, כמו למשל פרגולות אלומיניום.

פרגולות עץ

מרבית הפרגולות שעשויות מעץ הן פרגולות בעלות מראה מרשים מאוד ואסתטי שנתמכות על ידי עמודים ולפעמים גם על ידי קיר אחורי. עם זאת, מכיוון שהגג הוא פתוח, הן פחות מתאימות להגנה מפני הגשם ונועדו בעיקר לספק צל.

ניתן אמנם לשפר זאת בעזרת פתרון ביניים כמו בד שמשונית, אבל ההגנה מפני הגשם עדיין לא תהיה מושלמת, הבלאי יהיה מהיר ובימים של רוחות חזקות יהיה רעש חזק מאוד. כמו כן, יהיה צורך להסיר את הכיסוי בקיץ על מנת לא לכלוא את החום בפנים ולכסות איתו את הפרגולה שוב בחורף.

על מנת להתגבר על החסרונות של פרגולות עץ מהבחינה הזו, ניתן להשתמש בפרגולות אלומיניום, אך חשוב לדעת שלא כל פרגולות האלומיניום זהות זו לזו.

הבדלים בין סוגים שונים של פרגולות אלומיניום

פרגולת אלומיניום נפוצה למדי היא פרגולת רפרפות, כלומר, פרגולה שהגג שלה עשוי משלבי אלומיניום שזזים מעלה ומטה. אם השלבים פתוחים כלפי מטה, יש לכאורה פתיחה, אבל זוהי לא פתיחה מלאה לחלוטין ומכאן החיסרון של הפרגולה מהסוג הזה. לרוב גם האטימה מפני מים במצב סגור לא תהיה מלאה ויהיה בלתי אפשרי להתקין נורות בתוך החלק הפנימי של הפרגולה, שלא לדבר על מרזב מים מובנה.

לעומת פרגולת רפרפות, יש פרגולה מסוג אחר עם גג PVC, כשהנפוצה ביותר היא פרגולת אלומיניום חשמלית סנטק. זוהי פרגולה חשמלית שנפתחת בלחיצת כפתור ועמידה בפני כל מזג אוויר, כולל קרינת UV ואטימה מלאה מפני חדירת מים בחורף, זאת הודות למרזב מים מובנה שאוסף את כל המים ומנקז אותם לנקודת מוצא בתחתית הסוכך על מנת למנוע הצטברות של מים על הגג. כמו כן, התחזוקה של פרגולה מסוג כזה היא כמעט אפסית מכיוון שהגג שלה כולל חומרים דוחי לכלוך ושלד האלומיניום שלה הוא מסוג אל חלד (ואותו אפשר לצבוע בכל צבע שרוצים, כולל צבע דמוי עץ).

התמונה באדיבות צללית סוככים בע
התמונה באדיבות צללית סוככים בע"מ
בתוך הפרגולה עצמה אפשר לשלב גם נורות LED או תאורה מוגברת מסוג HDD ולשלוט בכל מערך הנורות והפתיחה דרך שלט אלחוטי אחד מרכזי. לסיום, ניתן לחבר מספר פרגולות סנטק אחת לשנייה, ולהצל על שטחים בכל סדר גודל מבלי לאבד את יתרונות האיטום וההגנה מהשמש.

ומה לגבי סוככים לעומת פרגולות?

שני היתרונות המרכזיים של סוככים לעומת פרגולות, ובעיקר פרגולות עץ קלאסיות, הוא ביכולת שלהם להתקפל ולהצל על שטחים קטנים יחסית כמו למשל מרפסות או אפילו חלונות. השליטה בסוכך מתקפל יכולה להיעשות על ידי מנואלה ידנית או על ידי מנוע חשמלי.

למרות זאת, אם בוחרים בסוכך מתקפל, חשוב לדעת שהוא לא מספק אטימות מלאה בפני גשם. לשם כך יידרש סוכך קבוע, שהוא סוכך מורכב ומסיבי יותר שלעיתים עשוי לדרוש גם אישוריי עירייה וחוות דעת של מהנדס, כך שנפוץ יותר למצוא אותו בבתי עסק ולא בבתים פרטיים.

כמו כן, ישנו סוג מיוחד של סוכך הידוע בתור סוכך מרקיזה: זהו סוכך מיוחד בצורת רבע מעגל, עם אפשרות לפתיחה ולסגירה, שיכול להגן על חלונות קטנים או מרפסות קטנות, ואף על פתחי כניסה לבית או לעסק, מפני גשם או שמש. חשוב לדעת שגם אם המרקיזה תלויה מחלון, ניתן להשאיר את החלון פתוח על מנת שלא לפגוע באוורור שלו.


התמונה באדיבות צללית סוככים בע"מ - סוככים איכותיים ופרגולות אלומיניום

בנוסף לכל הסוככים שציינו עד כה, קיים סוג נוסף של סוככים בשם סוככי חלון או סוככי מסך שאפשר לשלב עם סוככים מסוגים אחרים כמו הסוככים הקבועים או פרגולות הסנטק. אלו הם סוככים שמספקים הגנה מן הצדדים או מקדימה באמצעות רוכסן מיוחד הבנוי לתוכם וניתן לפתוח או לסגור אותו בצורה אסתטית מבלי שיראו אותו. בתוך סוככים אלו אפשר לשלב חלון, על מנת לספק תצפית אל החוץ.

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגניםקבלת הצעת מחיר תוך שעה
השוואת מחירים לפרגולות
ללא עלות וללא התחייבות!צפון מרכז דרום
אנו מתחייבים לא לעשות שימוש בפרטים לשליחת תוכן פרסומי.

(באדיבות: כפרית חרשי עץ)

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגנים

תנאי שימוש | צור קשר | פרסם אצלנו | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2015-2008 | טיפים | פרקט עץ אמיתי | פרגולות אלומיניום | סגירת מרפסת