דק פרגולה - השוואת מחירים, פרגולות עץ, דקים, גדרות ועבודות עץ

האתר הגדול בישראל לבנייה בעץ: פרגולות, דקים ועץ
תמונות: סוגי פרגולות: מחירים: בנייה: חוקים:

פרגולה מעץ רב-שכבתי
פרגולה מעץ רב-שכבתי
פרגולה גושנית
פרגולה גושנית
עמודי עץ לפרגולה גושנית
עמודי עץ לפרגולה גושנית
פרגולה לבנה בארסוף
פרגולה לבנה בארסוף
קורה מוברשת של פרגולה
קורה מוברשת של פרגולה
קירוי במבוק לפרגולה גושנית
קירוי במבוק לפרגולה גושנית
בנייה קלה בעץ
בנייה קלה בעץ
קורות לפרגולות עץ במחסן
קורות לפרגולות עץ במחסן
בנייה קלה בעץ
בנייה קלה בעץ
פרגולה גושנית עם רגלי מתכת
פרגולה גושנית עם רגלי מתכת
חיתוך קורה של פרגולה גושנית
חיתוך קורה של פרגולה גושנית
פרגולה בשילוב רגלי אבן
פרגולה בשילוב רגלי אבן
פרגולות מעץ לבן גושני
פרגולות מעץ לבן גושני
קירוי פרגולות עם במבוק
קירוי פרגולות עם במבוק
פרגולה בגינה בהוד השרון
פרגולה בגינה בהוד השרון

פרגולה גזיבו

גזיבו הוא מבנה הדומה לפרגולה מעץ אשר הינו לרוב עומד בפני עצמו, הינו סגור בחלקו (מקנה תחושה של פרגולה חצי-סגורה). בניית גזיבו הפכה לפופולארית בישראל בשנים האחרונות מאחר ואנשים רבים רוצים לנצל את פרגולות העץ שלהם ולשדרג אותן לשימושים נוספים.

בניית גזיבו בחצר מקנה פרטיות ושימושיות רבות יותר ביחס לפרגולה מעץ. הצל או הקירוי אותו מספק גזיבו עץ מאפשר לנצל אותו לשהייה בחצר ביום שמש קיצי או ביום גשם חורפי.

בדרך כלל נהוג לבנות גזיבו מעץ במרכז החצר או לחילופין בפינת חצר אשר הינה מרוחקת מהבית עצמו. בניית גזיבו עץ בחצר הופכת את הגזיבו לחלק בלתי נפרד מהגינה, הן מבחינה עיצובית והן מבחינת השימושיות של הגינה.
גזיבו סגור מעץ אורן עם חיפוי שינגלס
גזיבו סגור מעץ אורן עם חיפוי שינגלס
דוגמא הממחישה את השימושיות הרבה של גזיבו בחצר: אנשים רבים נוהגים לבנות גזיבו עם קירוי מלא ולאחר מכן מתקינים בו תאורה המתאימה לתנאי חוץ ולעיתים גם תנורי חימום. גזיבו מהסוג שתואר מאפשר ליהנות מהגינה גם בחורף מאחר וגזיבו, בניגוד לפרגולות עץ פתוחות, מגן בצורה טובה יותר מפני רוחות וקור. באמצעות הגזיבו מהסוג שתואר ניתן לשהות בתוך הגזיבו ולעשות על האש גם באמצע החורף הישראלי.

עיצוב גזיבו

ניתן לעצב גזיבו בדרכים שונות לרבות: סוג החומר ממנו בונים את הגזיבו, צורת הגזיבו, סוג הקירוי וסוג הריצוף:

 • סוג החומר: נהוג לבנות גזיבו באמצעות אחד מבין שלושה סוגי חומרים עיקריים: עץ, ברזל ובטון (ודומיו). ניתן לומר כי בישראל רוב מבני הגזיבו עשויים מעץ. הסיבות העיקריות לכך הן עלויות הבנייה הנמוכות וכן הפשטות היחסית הכרוכה בבניית גזיבו מעץ, שכן כל רוב בעלי המקצוע אשר בונים פרגולות מסוגלים לבנות גזיבו ללא בעיה. כמובן, שגם לסוג העץ (עץ פשוט / עץ גושני) יש השפעה על העיצוב שיתקבל.
 • צורת גזיבו: ניתן לבנות גזיבו בעיצוב של מלבן, ריבוע, מחומש, משושה ואף בעיצוב מורכב יותר. בדרך כלל, עיצובים מורכבים כרוכים בעלויות גבוהות יותר אולם לטעמנו בנייה של גזיבו מעוצב מצדיקה את המחיר. העיצוב היפה ביותר לדעתנו היא גזיבו בצורת משושה או מתומן (שמונה צלעות).
 • סוג הקירוי: כאשר בונים גזיבו יש לבחור בין גזיבו עם הצללה לבין גזיבו עם קירוי מלא. לרוב, מחיר של גזיבו מקורה הינו גבוה יותר ביחס לגזיבו עם הצללה בלבד, זאת מאחר ועלויות החומרים והעבודה הינן גבוהות יותר (עיקרון דומה לבניית פרגולות עץ.) אנו ממליצים על בניית גזיבו עם קירוי מלא מאחר וניתן לעשות בו שימוש גם בחורף.
 • סוג הריצוף: ניתן לבנות גזיבו על רצפת בטון/ריצוף או לחילופין על דק עץ. לטעמנו דק עץ מתמזג טוב יותר עם גזיבו מעץ ולמעשה נראה כי הדק והגזיבו הם מבנה אחד. שילוב של דק איפאה מתחת לגזיבו מעץ גושני, מקנה מראה יוקרתי מאוד לגזיבו.
 • גזיבו עם רצפת דק אורן וקירוי במבוק
  גזיבו עם רצפת דק אורן וקירוי במבוק

  מחירים של גזיבו

  בכל הנוגע לעלויות של בניית גזיבו בחצר ניתן לומר שמחירו של גזיבו הינו זהה פחות או יותר למחיר של פרגולה מעץ. משמעות הדבר היא שככל שנרצה לבנות גזיבו גדול יותר ובעל עיצוב מורכב יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר.

  יחד עם זאת, בעלי מקצוע אשר עוסקים בבניית פרגולות עץ נוטים לתמחר באופן גבוה יותר הקמה של מבני גזיבו. הסיבות לך כאמור הן עלות החומר וזמן העבודה, ולכך מתווספת סיבה נוספת שקשורה ביוקרה של מבני גזיבו לעומת פרגולות עץ פשוטות.

  היתרי בנייה לגזיבו

  בכל הנוגע להיתרי בנייה לגזיבו מעץ, אין כמעט הבדל בין פרגולות עץ לבין גזיבו. בדרך כלל יש צורך בהיתרי בנייה ברגע שמדובר בגזיבו בעל קירוי מלא (אשר לעיתים קרובות הרשויות המקומיות מתייחסות אליו כאל חדר נוסף).

  למעשה, אנו ממליצים תמיד לבדוק את עניין אישורי הבנייה עם הרשות המקומית הרלוונטית לפני שפונים לבעל מקצוע לצורך בניית גזיבו בחצר. באתר דק-פרגולה קיים מאמר מצוין אודות היתרי בנייה לפרגולות והוא תקף גם לגזיבו.

  בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

  מקצועיות

  אמינות

  מחירים הוגניםקבלת הצעת מחיר תוך שעה
השוואת מחירים לפרגולות
ללא עלות וללא התחייבות!צפון מרכז דרום
אנו מתחייבים לא לעשות שימוש בפרטים לשליחת תוכן פרסומי.

(באדיבות: כפרית חרשי עץ)

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגנים

תנאי שימוש | צור קשר | פרסם אצלנו | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2015-2008 | טיפים | פרקט עץ אמיתי | פרגולות אלומיניום | סגירת מרפסת