דק פרגולה - השוואת מחירים, פרגולות עץ, דקים, גדרות ועבודות עץ

האתר הגדול בישראל לבנייה בעץ: פרגולות, דקים ועץ
תמונות: סוגי דקים: מחירים: בנייה: תחזוקה: מאמרים:

דק איפאה
דק איפאה
מחברים לבניית דק סמוי
מחברים לבניית דק סמוי
דק אורן בגינה
דק אורן בגינה
דק קומרו עם מעקה משולב
דק קומרו עם מעקה משולב
דק טיק
דק טיק
רגלי תשתית דקים בזפת
רגלי תשתית דקים בזפת
שימון דק קרולינה
שימון דק קרולינה
בניית דק איפאה
בניית דק איפאה
דק אירוקו
דק אירוקו
דקים סינטטיים
דקים סינטטיים
אריחי דקים מעץ טיק
אריחי דקים מעץ טיק
דק סינטטי בצבע לבן
דק סינטטי בצבע לבן
דק אורן מסביב לבריכה
דק אורן מסביב לבריכה
דק איפאה
דק איפאה
דק אורן מוגבה במרפסת
דק אורן מוגבה במרפסת

קניית עצים לדקים ופרגולות

במהלך השנים האחרונות, התקבלו באתר "דק-פרגולה" אלפי בקשות להצעות מחיר עבור דקים, פרגולות, בתים מעץ, צימרים, גדרות עץ ועבודות עץ נוספות. מדי פעם, התקבלו באתר בקשות ספציפיות של לקוחות לקבלת הצעת מחיר לחומר גלם והצעה נפרדת לביצוע העבודה. הסיבה העיקרית לכך היא חשש של הלקוחות מכך שבעל המקצוע יגזור קופון על קניית חומר הגלם.

מטרת המאמר היא להסביר מדוע הצעות מחיר נפרדות לחומר גלם ולעבודה הן לרוב לא משתלמות, ומדוע הן עלולות לפגוע בלקוח.

מקור התופעה של הצעות מחיר נפרדות לחומר גלם ולעבודה קשור באופיו של ענף הבנייה בישראל. במספר תחומי בנייה בישראל (כגון ריצוף) נהוג להעסיק פועלים זולים ללא "בעל בית". מדובר בפועלים אשר אינם מנהלים עסק, אינם מחזיקים יתרות מזומן על מנת לקנות חומרי גלם, ובאים לבצע את העבודה בלבד. לרוב מדובר בפועלים זולים אשר עובדים בקבלנות.
חתכי קורות בגדלים שונים לבניית פרגולות עץ
חתכי קורות בגדלים שונים לבניית פרגולות עץ
בתחום הבנייה בעץ ניתן למצוא קבלנים אשר עובדים בשיטה דומה, אך לרוב מדובר בעבודות שנעשות בקבלנות משנה מול קבלנים אחרים ולא מול לקוחות פרטיים. מה-גם שהאיכות האנושית והמקצועית של הקבלנים ובעלי המקצוע בתחום הבנייה בעץ היא ברמה גבוהה יחסית לענף הבנייה, כך שאין "פועלים זולים".

מדוע אם-כן לא מומלץ לקנות חומר גלם בנפרד ולשלם לבעל המקצוע עבור ביצוע העבודה בלבד?

כאשר הקבלן או בעל המקצוע אחראי לאספקת חומר הגלם, הוא אחראי באופן מלא הן לכמות והן לאיכות של חומר הגלם. נניח מצב שבו לקוח קנה לוחות דקים מעץ איפאה לצורך בניית דק איפאה בחצר שלו ושילם לבעל מקצוע על מנת שישתמש באותם לוחות לבניית הדק.
לוחות דק איפאה לבניית דקים מעץ איפאה
לוחות דק איפאה לבניית דקים מעץ איפאה
במקרה הזה, הלקוח עלול להתמודד עם אחד מהמצבים הבאים:

  • מחסור בחומר גלם – יתכן שהלקוח לא דאג למספיק לוחות של דקים והקבלן ייאלץ להפסיק את העבודה במהלכה עד להגעת חומר גלם נוסף. ברוב המקרים הקבלן ידרוש פיצוי על אובדן יום עבודה בשל המחסור בלוחות הדקים. כמו כן, ברוב המקרים אין ללקוח אפשרות להוביל לוחות ארוכים של דקים ממחסן העצים ויש לזכור שהזמנת הובלה ממחסן העצים משמעותה תוספת למחיר הדק.
  • איכות חומר הגלם בשלב הבנייה – בכל חבילה של עצים, הן לבניית דקים והן לבניית פרגולות, תמיד יש עצים פגומים. דוגמאות לפגמים כוללות סדקים, שברים, לוחות עקומים ולעיתים מדובר בעצים עם טקסטורה לא יפה או עם עיניים גדולות.
  • במקרה שמספר הלוחות הפגומים בחבילה הוא גבוה, הלקוח ייאלץ לנסוע בעצמו למחסן העצים עם העצים הפגומים או לדאוג באופן אחר להחלפתם. בעל המקצוע לא יסכים לקחת אחריות על איכות חומר הגלם במקרה כזה והלקוח ייאלץ להתמודד עם החלפת חומר הגלם מול מחסן העצים.
    (לרוב מחסני העצים יחליפו את העצים הפגומים ללא התנגדות, אך זאת במידה והלקוח ידאג להובלות בעצמו, זאת מאחר וזה ידוע שבכל חבילת עצים יש לוחות פגומים)
  • עודפי חומר גלם – לרוב נהוג להזמין יותר חומר גלם ממה שדרוש להשלמת העבודה. הסיבה לכך היא שבכל חבילת עצים כאמור יש עצים פגומים. כדי שלא יקרה מצב שבו ייחסר חומר גלם לביצוע העבודה, נהוג להזמין כ- 5%-10% לוחות נוספים. בתום העבודה על מנת לקבל החזר כספי, הלקוח ייאלץ להחזיר בעצמו את עודפי חומר הגלם למחסן העצים ולדאוג להובלה.
  • אחריות חומר הגלם בטווח הרחוק – בעל מקצוע לא ייקח שום אחריות על חומר גלם שהוא לא סיפק בעצמו. יתכן שבעתיד יופיעו סדקים חריגים בלוחות אשר ידרשו את החלפתם. במקרה הזה, הלקוח ייאלץ להתמודד עם ההחלפה בעצמו, לרבות עם פירוק הלוחות הבעייתיים והחלפתם. בעל המקצוע ידרוש תשלום נוסף על ביצוע העבודה מאחר ואין לו אחריות על חומר הגלם.

לוחות עץ לבניית פרגולות ודקים במחסן עצים
לוחות עץ לבניית פרגולות ודקים במחסן עצים
מדוע אם-כן מומלץ לקבל הצעת מחיר הכוללת חומר גלם ועבודה?

לעומת המצבים שתוארו לעיל, כאשר הצעת העבודה שמתקבלת על ידי בעלי המקצוע כוללת בתוכה הן את אספקת חומרי הגלם והן את ביצוע העבודה, הלקוחות נהנים מהיתרונות הבאים:

  • מחיר זול יותר עבור חומר הגלם – כאשר בעלי מקצוע קונים עצים לבניית דקים, פרגולות וכדומה ממחסני העצים, הם זכאים להנחות ומבצעים שחלים רק על בעלי מקצוע וקבלנים. בשלב שבו הלקוחות מתמקחים על מחיר העבודה עם בעל המקצוע, לבעל המקצוע יש מרווח גדול יותר לרדת במחיר, וכך למעשה הלקוח נהנה באופן עקיף מהעובדה שבעל המקצוע הוא זה שקונה את חומר הגלם ישירות ממחסני העצים במחיר זול יותר.
  • אחריות על חומר הגלם – כאשר לקוחות משלמים לבעל מקצוע על בניית דקים והאחריות לאספקת חומר הגלם חלה על הקבלן, הוא אחראי הן על איכות חומר הגלם והן על הכמות. המשמעות היא שהלקוח לא צריך לדאוג להובלת העצים או להחלפה של לוחות פגומים במהלך ביצוע העבודה. כמו כן, בתנאים הללו, ניתן לסכם עם בעל המקצוע על מתן אחריות מסוימת בטווח הארוך.

היתרונות שפורטו לעיל הם משמעותיים מאוד ולכן אנחנו ממליצים ללקוחות של אתר "דק-פרגולה" להשאיר בקשות להצעות מחיר הכוללות הן את אספקת חומר הגלם והן את ביצוע העבודה.
בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגניםקבלת הצעת מחיר תוך שעה
השוואת מחירים לדקים
ללא עלות וללא התחייבות!צפון מרכז דרום
אנו מתחייבים לא לעשות שימוש בפרטים לשליחת תוכן פרסומי.

(באדיבות: כפרית חרשי עץ)

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגנים

תנאי שימוש | צור קשר | פרסם אצלנו | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2015-2008 | טיפים | פרקט עץ אמיתי | פרגולות אלומיניום | סגירת מרפסת