דק פרגולה - השוואת מחירים, פרגולות עץ, דקים, גדרות ועבודות עץ

האתר הגדול בישראל לבנייה בעץ: פרגולות, דקים ועץ
תמונות: סוגי דקים: מחירים: בנייה: תחזוקה: מאמרים:

דק איפאה
דק איפאה
מחברים לבניית דק סמוי
מחברים לבניית דק סמוי
דק אורן בגינה
דק אורן בגינה
דק קומרו עם מעקה משולב
דק קומרו עם מעקה משולב
דק טיק
דק טיק
רגלי תשתית דקים בזפת
רגלי תשתית דקים בזפת
שימון דק קרולינה
שימון דק קרולינה
בניית דק איפאה
בניית דק איפאה
דק אירוקו
דק אירוקו
דקים סינטטיים
דקים סינטטיים
אריחי דקים מעץ טיק
אריחי דקים מעץ טיק
דק סינטטי בצבע לבן
דק סינטטי בצבע לבן
דק אורן מסביב לבריכה
דק אורן מסביב לבריכה
דק איפאה
דק איפאה
דק אורן מוגבה במרפסת
דק אורן מוגבה במרפסת

ברגים לדקים מעץ

בניית דקים דורשת שימוש בברגים מתאימים המסוגלים לתת פתרונות לדרישות ההנדסיות הכרוכות בבניית דקים. במהלך הרכבת הדק אנו נדרשים להצמיד את לוחות הדק אל התשתית. שימוש בסתם ברגים יהיה לא נכון מבחינה הנדסית בשל העובדה שלוחות הדק לא ייצמדו כראוי אל התשתית. לכן כאשר אנו בונים דקים עלינו להשתמש בברגי דקים יעודיים.

ברגים המשמשים לבניית דקים שונים מברגים רגילים בכך שהחלק העליון שלהם הינו חלק. החלק העליון של ברגים לדקים מעניק להם את היכולת להצמיד את לוחות הדקים אל התשתית. כאשר אנו מבריגים בורג דרך לוח של דק החלק עם ההברגה עובר ראשון דרך הלוח וחודר אל התשתית. כעת הבורג נמצא במצב שבו חלקו העליון (החלק) נמצא בתוך לוח הדק וחלקו התחתון (עם ההברגה) נמצא בתוך התשתית. ברגע שנהדק את הבורג, ראשו של הבורג יצמיד את לוח הדק את התשתית וינעל אותו במקומו.
ברגי דקים: חלק עליון חלק וחלק תחתון עם הברגה
ברגי דקים: חלק עליון חלק וחלק תחתון עם הברגה
במידה והיינו משתמשים בבורג רגיל שבו יש הברגה לאורך כל הבורג היינו מקבלים תוצאה שונה. אם היינו מכניסים את הבורג אל לוח הדק כאשר היה מרווח בין לוח הדק והתשתית, אותו מרווח היה נשאר גם לאחר הידוק הבורג. הסיבה לכך היא שההברגה שעל הבורג הייתה נתפסת הן בלוח הדק והן בתשתית ולא הייתה מאפשרת את ההצמדה ביניהם.

(לוחות של דקים מגיעים ממחסני העצים מעט מעוותים / עם בטן כך שהם לא נצמדים לתשתית ללא שימוש בברגים. הדבר נכון לגבי דקים מסוג אורן, איפאה, קומרו, אירוקו, במבוק אך לא לגבי דקים סינטטיים)

מאפייני ברגים המיועדים לבניית דקים:
  • אורך: 7-8 ס"מ.
  • עובי: 5-6 מ"מ.
  • סוג הברגה: חלק תחתון עם הברגה, חלק עליון חלק.
  • סוג ביט: בצורת צלב. (ביט = ראש הבורג)
  • ציפוי: אבץ.

אורך:
ככל שהבורג ארוך יותר כך הוא תפוס טוב יותר בתשתית. לדוגמא: אם נחבר דק איפאה בעובי של 2 ס"מ באמצעות בורג באורך 7 ס"מ אז 5 ס"מ מהבורג יהיו תפוסים בתשתית. מהסיבה הזו, נעדיף להשתמש בברגים ארוכים. (יש לציין שאורך של 8 ס"מ הוא אידיאלי לצורך בניית דק אורן אשר עוביו 3.3 ס"מ.)

עובי:
ככל שהבורג עבה יותר כך הוא חזק יותר. לוחות של דקים עוברים תהליכים של התרחבות, התכווצות ופיתול במשך הזמן. הברגים הם שמחברים את לוחות הדקים אל התשתית ומונעים מהם להתעוות. אף על פי כן, יתכן מצב שבו לוח של דק יצליח לתלוש את הבורג שחיבר אותו אל התשתית. התוצאה היא לוח שנתלש, ובמקביל חצי בורג יהיה תקוע בלוח וחציו השני יישאר מחובר לתשתית.
לא מומלץ להשתמש בברגים בעובי של 5 מ"מ מאחר והם חלשים מאוד ונתלשים. ניתן לומר שהסטנדרט בבניית דקים הוא שימוש בברגים בעובי של 6 מ"מ.

הברגה:
בחלק התחתון של הבורג יש הברגה והחלק העליון של הבורג הינו חלק. המבנה הזה מאפשר את הצמדת הדקים וקיבועם במקום.

ברגים לדקים מעץ בציפוי אבץ בגוונים שונים
ברגים לדקים מעץ בציפוי אבץ בגוונים שונים
סוג ביט:
הכוונה היא לצורה של ראש הבורג (האפשרויות הקיימות הן רגיל / צלב / כוכב). הסטנדרט עד לפני כמה שנים היה שימוש בברגים בעלי ראש צלב. הבעיה שקיימת בברגים בעלי ראש צלב היא שלעיתים כאשר נכניס ונוציא את הבורג מספר פעמים הראש עלול להישחק ואף להגיע למצב שבו הבורג יהיה תקוע בעץ מבלי יכולת להוציאו.

ציפוי:
מאחר וברגים של דקים נמצאים בתנאי מזג אוויר קשים של לוחות ורטיבות נדרש מהם להיות עמידים בפניהם. הבעיות העיקריות הן היווצרות של חלודה וקורוזיה על הבורג אשר מחלישות את הבורג. יצרני הברגים החלו לצפות את הברגים בסגסוגות של אבץ אשר לא מחלידות ובכך שומרות על אורך חיי הבורג. שימוש בברגים רגילים (ללא ציפוי) יגרום להחלשתם וסביר להניח שלוחות הדקים יתלשו אותם ממקומם.
קל מאוד לזהות ברגים שעברו תהליך של ציפוי באבץ בשל הצבע הזהוב שלהם.

המשך המאמר: ברגים לדקים – ברגי דק חדשים
בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגניםקבלת הצעת מחיר תוך שעה
השוואת מחירים לדקים
ללא עלות וללא התחייבות!צפון מרכז דרום
אנו מתחייבים לא לעשות שימוש בפרטים לשליחת תוכן פרסומי.

(באדיבות: כפרית חרשי עץ)

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגנים

תנאי שימוש | צור קשר | פרסם אצלנו | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2015-2008 | טיפים | פרקט עץ אמיתי | פרגולות אלומיניום | סגירת מרפסת