דק פרגולה - השוואת מחירים, פרגולות עץ, דקים, גדרות ועבודות עץ

האתר הגדול בישראל לבנייה בעץ: פרגולות, דקים ועץ
תמונות: סוגי דקים: מחירים: בנייה: תחזוקה: מאמרים:

דק איפאה
דק איפאה
מחברים לבניית דק סמוי
מחברים לבניית דק סמוי
דק אורן בגינה
דק אורן בגינה
דק קומרו עם מעקה משולב
דק קומרו עם מעקה משולב
דק טיק
דק טיק
רגלי תשתית דקים בזפת
רגלי תשתית דקים בזפת
שימון דק קרולינה
שימון דק קרולינה
בניית דק איפאה
בניית דק איפאה
דק אירוקו
דק אירוקו
דקים סינטטיים
דקים סינטטיים
אריחי דקים מעץ טיק
אריחי דקים מעץ טיק
דק סינטטי בצבע לבן
דק סינטטי בצבע לבן
דק אורן מסביב לבריכה
דק אורן מסביב לבריכה
דק איפאה
דק איפאה
דק אורן מוגבה במרפסת
דק אורן מוגבה במרפסת

דקים מעץ מסביב לבריכות

בשנים האחרונות אנו נתקלים בלקוחות רבים אשר בוחרים להקים בריכות שחייה ובריכות נוי בחצרות בתיהם. במקרים רבים הלקוחות מעוניינים לשלב בין התקנת דקים מעץ לבין בריכות השחייה ובריכות הנוי. אדריכלים ומעצבי נוף רבים מדגישים כי השילוב בין דקים מעץ, אשר הינם חומר טבעי, לבין בריכות שחייה הינו נכון מבחינה עיצובית ומוסיף יופי רב לגינה.

ניתן לומר שקיימים שני סוגים של שילובים בין דקים מעץ לבין בריכות. השילוב הראשון הוא הקמה של דק בנפרד מבריכת המים, כלומר דק מעץ אשר אינו מקיף את בריכת המים אלא נמצא לצידה. השילוב השני, והפופולארי יותר הינו בניית דק מעץ מסביב לבריכה אשר מהווה את המשטח שדרכו עוברים כדי להיכנס לבריכה ומאפשר לשבת עליו.

לקוחות רבים שואלים אותנו האם נכון לשלב בין דקים מעץ אשר כידוע דורשים לתחזוקה לבין בריכות מים. כמו כן, לקוחות רבים מתייעצים בנוגע לסוג הדק המומלץ לצורך התקנתו מסביב לבריכות שחייה ובריכות נוי. שאלה נפוצה הינה האם לבחור בדק אורן או לחילופין בדק איפאה לצורך התקנתם בגינה.
דק איפאה מסביב לבריכת שחיה בגינה<br/> (התקנה: כפרית חרשי עץ)
דק איפאה מסביב לבריכת שחיה בגינה
(התקנה: כפרית חרשי עץ)
האם מומלץ לבנות דקים מסביב לבריכות?

ראשית, חשוב להסביר כי דקים מעץ על כל סוגיהם (דק אורן, דק איפאה, דק קומארו, דק טיק, דק במבוק) הינם מוצר אשר דורש תחזוקה וטיפול על בסיס קבוע. הסיבה לכך הינה שעץ הינו חומר טבעי אשר מושפע מתנאי מזג האוויר ולכן יש להגן על העץ ולתחזק את הדק באופן קבוע.

בעוד שלקוחות רבים בטוחים כי רטיבות ומים הינם הגורם המזיק ביותר לדקים מעץ, האמת היא שדווקא קרני השמש הינם הגורם אשר פוגע ביותר בדקים. עקב כך, תחזוקת דקים שוטפת כוללת שימון הדקים באמצעות שמן דקים אשר מגן על לוחות העץ מפני קרני השמש וקרינתה. כמו כן, רוב מוצרי שמן דקים מגנים על העץ גם מפני רטיבות (זאת על אף שבאופן כללי עצים רבים, כמו איפאה, הינם בעלי חסינות טבעית כנגד רטיבות).

לכן, אין כל חשש מבניית דקים מעץ מסביב לבריכות שחייה ובריכות נוי, למעט העובדה שרוב בריכות השחייה ובריכות הנוי נמצאות במרכז החצר במקום שאינו מוצל. כלומר, בדרך כלל דקים מעץ אשר הותקנו מסביב לבריכות שחייה יהיו חשופים לקרינת השמש ולכן תידרש תחזוקה שוטפת ושימון באמצעות שמן דקים לעיתים תכופות יותר.
חיפוי דק איפאה מסביב לבריכה אקולוגית<br/> (התקנה: כפרית חרשי עץ)
חיפוי דק איפאה מסביב לבריכה אקולוגית
(התקנה: כפרית חרשי עץ)
בחירת סוג דק מסביב לבריכת שחיה

כידוע בישראל קיים מגוון רחב של דקים מעץ לרבות: דק איפאה, דק קומרו, דק אירוקו, דק קרולינה, דק אורן, דק טיק, דק במבוק ועוד. לכל אחד מסוגי הדקים יש מאפיינים שונים, יתרונות, חסרונות ותכונות אשר נבדלים זה מזה. כמו כן, ניתן להשיג גם דקים סינטטיים אשר כמעט ולא דורשים תחזוקה שוטפת.

באופן כללי ניתן לומר כי דק אורן הוא דק שפחות עמיד לאורך זמן בהשוואה לדקים אחרים ולכן פחות מומלץ להתקין דק אורן מסביב לבריכות שחייה. הסיבה העיקרית לכך הינה שאורן הינו עץ רך בהשוואה לדק איפאה או דק קומרו אשר הינם דקים מעצים קשים ועמידים יותר. עקב כך לדק אורן יש נטייה להתייבש בקצב מהיר יותר, על אחת כמה וכמה כאשר הוא חשוף לשמש ולרטיבות באופן קבוע.

לכן, אנו ממליצים מאוד על בניית דקים מעצים קשים מסביב לבריכות מים, זאת מאחר ודקים אלו הינם בעלי תכונות אשר מאפשרות להם לעמוד בתנאי מזג אויר קיצוניים לרבות קרני השמש ורטיבות. דק איפאה הינו פופולארי מאוד להתקנה מסביב לבריכות שחיה ובריכות נוי והסיבות לכך הן עמידותו הרבה וכן המראה האקזוטי שלו אשר משתלב בצורה טובה בגינה.

חשוב לציין כי דק טיק הינו הדק המתאים ביותר (מתוך מגוון הדקים הטבעיים) לתנאים של רטיבות מתמדת. יחד עם זאת, דק טיק הוא פחות נפוץ בישראל בשל מחירו הגבוה יחסית. נציין כי בעולם משתמשים בלוחות דק טיק לבניית יאכטות יוקרתיות הן בשל עמידותו הרבה והן בשל העובדה שהוא כמעט ואינו משנה את צבעו בעת חשיפתו לשמש.

סוג דק נוסף אשר הינו מתאים לצורך התקנה מסביב לבריכות מים הינו הדק הסינטטי אשר לרוב אינו דורש תחזוקה ולרוב מגיע עם חספוס אשר מונע החלקה.
שילוב בין דקים מעץ איפאה לבריכות בחצר<br/> (התקנה: כפרית חרשי עץ)
שילוב בין דקים מעץ איפאה לבריכות בחצר
(התקנה: כפרית חרשי עץ)
מניעת החלקה

כאשר בונים דק עץ מסביב לבריכת שחיה, סביר להניח שלוחות הדקים יתרטבו ויהפכו לחלקלקים בעת מגע עם מים. מאחר ולוחות הדקים עוברים הקצעה (החלקה) בטרם התקנתם (על מנת שיהיה נעים לדרוך עליהם), כאשר הם נרטבים עלולה להיווצר סכנת החלקה אשר יש לקחת אותה בחשבון בעת התקנה של דקים מעץ מסביב לבריכות שחייה.

על מנת לפתור בעיה זו, ניתן לרכוש בישראל דקים מעץ אשר עברו טיפול מיוחד נגד החלקה ולכן הינם מתאימים ביותר לשימוש מסביב לבריכות שחיה ביתיות. הטיפול המקובל הינו שיוף לוחות הדקים ויצירת חריצים על מנת להגביר את החיכוך ובכך למנוע החלקה.

כך למעשה ניתן לשלב בין דקים מעץ אשר תורמים מאוד לעיצוב הגינה ומתאימים מאוד לחיפוי מסביב לבריכות מים, ובמקביל להימנע מסכנת החלקה.

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגניםקבלת הצעת מחיר תוך שעה
השוואת מחירים לדקים
ללא עלות וללא התחייבות!צפון מרכז דרום
אנו מתחייבים לא לעשות שימוש בפרטים לשליחת תוכן פרסומי.

(באדיבות: כפרית חרשי עץ)

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגנים

תנאי שימוש | צור קשר | פרסם אצלנו | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2015-2008 | טיפים | פרקט עץ אמיתי | פרגולות אלומיניום | סגירת מרפסת