דק פרגולה - השוואת מחירים, פרגולות עץ, דקים, גדרות ועבודות עץ

האתר הגדול בישראל לבנייה בעץ: פרגולות, דקים ועץ
תמונות: סוגי דקים: מחירים: בנייה: תחזוקה: מאמרים:

דק איפאה
דק איפאה
מחברים לבניית דק סמוי
מחברים לבניית דק סמוי
דק אורן בגינה
דק אורן בגינה
דק קומרו עם מעקה משולב
דק קומרו עם מעקה משולב
דק טיק
דק טיק
רגלי תשתית דקים בזפת
רגלי תשתית דקים בזפת
שימון דק קרולינה
שימון דק קרולינה
בניית דק איפאה
בניית דק איפאה
דק אירוקו
דק אירוקו
דקים סינטטיים
דקים סינטטיים
אריחי דקים מעץ טיק
אריחי דקים מעץ טיק
דק סינטטי בצבע לבן
דק סינטטי בצבע לבן
דק אורן מסביב לבריכה
דק אורן מסביב לבריכה
דק איפאה
דק איפאה
דק אורן מוגבה במרפסת
דק אורן מוגבה במרפסת

רווחים בין לוחות דקים

קיים מספר לא קטן של אנשים אשר פונים לבעל מקצוע בבקשה לבנות בביתם דק ללא רווחים. כוונתם במושג "דק ללא רווחים" היא לרווחים שקיימים בין קורות הדק. כמובן שאין בעל מקצוע שיסכים לבנייה של דק כזה וזאת מאחר והרווחים בין קורות הדק הם הכרחיים מבחינה הנדסית.

עץ הוא חומר שמתרחב ומתכווץ בעקבות שינויים במזג האוויר. חום, קור ובעיקר רטיבות משפיעים על הקורות של הדקים ומשנים את גודלם. ניתן לומר שההשפעה הגדולה ביותר על התפשטות קורות של דקים נובעת בשל הרטיבות. רטיבות גורמת ללוחות של דקים להתרחב וכאשר הדקים מתייבשים הם מתכווצים בחזרה.
רווחים נכונים בין לוחות דקים ישמרו על הדק לאורך שנים
רווחים נכונים בין לוחות דקים ישמרו על הדק לאורך שנים

רטיבות ראשונית של דקים


כאשר דקים מגיעים ממחסן העצים אל הלקוח, בדרך כלל הלוחות לא יבשים לחלוטין. הרטיבות שקיימת בהם יכולה להיות רטיבות טבעית או לחילופין רטיבות בשל הטיפול שהעץ עבר.

לדוגמא, לוחות של דק אורן עוברים חיטוי ומגיעים לבית הלקוח כאשר חומר החיטוי ספוג בעץ. המשמעות היא שלוחות דקים מסוג אורן צפויות להתכווץ לאחר שיעברו תהליך ייבוש טבעי.

בניגוד ללוחות דקים מעץ אורן, לוחות דקים מסוג איפאה לא עוברים תהליך של חיטוי מלאכותי (זאת בשל חסינות טבעית שקיימת בעץ איפאה). אך אם זאת, בלוחות דק איפאה עדיין קיימת רטיבות מסוימת שהיא הרטיבות הטבעית של העץ.

לא משנה מהו מקור הרטיבות, כאשר נרצה להתקין דק יהיה עלינו להתחשב בסוג הדק ובמידת הרטיבות שבה הוא הגיע אלינו ממחסן העצים.

משמעות במהלך התקנה של דקים


מאחר ולוחות הדקים צפויים לשנות את גודלם מיום ההתקנה ולאחר מכן במשך הזמן, חשוב מאד לקחת בחשבון את השינויים הללו. במידה ובעל מקצוע יתקין דק ללא רווחים, משמעות הדבר היא שלוחות הדקים יתרחבו ויפגעו זו בזו כך שייגרם נזק לדק. התרחבות הלוחות יוצרת כוחות חזקים שעלולים לגרום לעיוותים בדק ואף לתלוש ברגים של דקים ממקומם.

הדבר נכון לגבי דק קומרו, דק טיק, דק איפאה, דק אורן ולמעשה לגבי כל אחד מסוגי הדקים העשויים מעץ ללא יוצא מן הכלל. סוגי הדקים נבדלים זה מזה במידת ההתפשטות וההתכווצות שלהם אך תמיד יש להתחשב בכך בזמן התקנתם.

בעיה נוספת שעלולה להיווצר בעת התקנה של דקים היא בניית דקים עם רווחים גדולים מדי. דקים עם רווחים גדולים מדי בין הקורות הם פחות אסתטיים ולעיתים יכולים לגרום לסכנה בטיחותית (למשל כאשר נעל עם עקב נתקעת במרווחים ועלולה לגרום לנפילה).
מבט לאורך רווחים של דקים
מבט לאורך רווחים של דקים
בניה של דק עם רווחים גדולים מדי יכולה לקרות כאשר בעל מקצוע יתקין את הלוחות ברווחים התחלתיים רחבים מדי אשר יגדלו בעתיד בשל התכווצות הלוחות. אם זאת, רוב בעלי המקצוע הם בעלי ניסיון רב בהתקנת דקים ומכירים את התכונות של סוגי הדקים השונים. מחסני עצים יודעים להגיד היום מהי מידת ההתפשטות הצפויה לכל אחד מסוגי הדקים הנמכרים וניתן לעשות שימוש במידע הזה.

לסיכום, כאשר נבנה דק עלינו להקפיד על התקנת קורות הדק ברווחים מתאימים תוך התחשבות בסוג העץ ועונת השנה. השאיפה היא לבנות דק בעל רווחים קטנים ככל הניתן אך לא להגיע למצב שבו לוחות הדק עלולים להתרחב עד כדי נגיעה זו בזו.

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגניםקבלת הצעת מחיר תוך שעה
השוואת מחירים לדקים
ללא עלות וללא התחייבות!צפון מרכז דרום
אנו מתחייבים לא לעשות שימוש בפרטים לשליחת תוכן פרסומי.

(באדיבות: כפרית חרשי עץ)

בעלי המקצוע שלנו מקפידים על שלושה עקרונות:

מקצועיות

אמינות

מחירים הוגנים

תנאי שימוש | צור קשר | פרסם אצלנו | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2015-2008 | טיפים | פרקט עץ אמיתי | פרגולות אלומיניום | סגירת מרפסת